Pamela Dugdaleová

Šport a relax

Psíci skákali Ponad trnavské skočky

Podrobnosti

V Trnave bolo cez víkend rušno. V sobotu (28.7.) sa v areáli Mestského kynologického klubu konali preteky agility, kde si psy a ich psovodi prišli zasúťažiť v open jumpingu.

Sobota nebola len výzvou absolvovať preteky, ale aj vydržať v horúcom počasí. Opäť sa vrátili teplé letné dni a ručička teplomeru ukazovala takmer 30 °C. Psovodi sa so psami schovávali pred slnkom v stanoch, ktoré im poskytovali kúsok tieňa.

Ponad Trnavské skočky 2012

Súťažilo sa v troch kategóriách S, M a L. Tímy mohli absolvovať štyri behy. Prvým na programe bol open jumping „O cenu Salónu Buballoos alebo Speedy Gonzales“, Víťazom sa mohol stať len najrýchlejší skokan, ktorý dobehol do cieľa bez chyby na skokovej prekážke.

Najrýchlejší v kategórii SMALL bol Pavol Vakovič so šeltiou Dianou z AK Skiper BA. Trať s dĺžkou 126 metrov a 15 prekážkami zdolali v čase 21,90 s. Prvé miesto v kategórii MEDIUM obsadil Roman Hajnala s parson russel terrierom Karilyn Zara z Agility Pedigree BA. Ich čas bol 23,28 s. Speedy Gonzalesom v kategórii LARGE sa stala austrálska kelpia Vickulas Panthea „Thea“ s navádzačkou Soňou Gabčovou. Súťažiace sú z AK Skipes BA a trať sa im podarilo prekonať v čase 24,78 s.

Ďalšie behy „Ponad trnavské skočky“ boli open jumpingové a aj tu si mohli súťažiaci zmerať sily vo svojej veľkostnej kategórii. Úlohy rozhodcu sa poctivo zhostil Ladislav Ujházi.

Psy sa snažili podať čo najlepší výkon. Aj v horúčave sa snažili sústrediť na svojho psovoda a jeho navádzacie pohyby, no niektorí sa nevyhli chybám alebo diskvalifikácii, no aj o tom je šport.

Hoci išlo o súťaž a každý by očakával napätie, v areáli vládla priateľská atmosféra. Súťažiaci sa medzi sebou podporovali a zatlieskali po dobrých bezchybných či rýchlych behoch. Psy sa počas prestávky spolu zahrali, naháňali loptičky a osvieženie našli aj vo fúriku plnom vody.

Všetci spoločne strávili príjemnú júlovú sobotu a tí najlepší si so sebou odniesli víťazný pohár.