Spravodajstvo
Rudolf Desenský naučil majiteľov psov Bowenovu masážnu techniku
- Podrobnosti
- Kategória: Spravodajstvo
- Uverejnené pondelok, 08. apríl 2013, 13:11
- Napísal: Redakcia
Známy expert psích duší Rudolf Desenký zavítal do Bratislavy, kde sa stretol s majiteľmi psov. Počas 3-dňového semináru Bowenova masáž sa podelil o svoje skúsenosti s touto technikou.
Bowenova masážna technika je veľmi šetrná, neagresívna technika, ktorá pomáha udržiavať celé telo v prirodzenej rovnováhe. Ide o jemnú techniku, ktorou sa pôsobí na mäkké tkanivá – kožu, blany, svaly, šľachy a úpony. Pôsobí priaznivo na trávenie, vylučovanie či vnútorné orgány. Zlepšuje sa miestne prekrvenie, dochádza k uvoľneniu stresu a napätia. Stiahnuté a namáhané svaly sa uvoľnia pôsobením jemných impulzov a opäť sa vrátia do správnej pozície. Pomáha naštartovať prirodzený proces sebauzdravovania organizmu.

Seminár, ktorého organizátorom bolo OZ Pes Sympaťák, pozval na marcový seminár psieho psychológa. Lektor Rudolf Desenský nie je len odborníkom v obore psychológie psov a poradcom pri ich výchove, ale zaoberá sa prácou s energiami. „Kurz Bowenovej masážnej techniky (BMT) som po prvý raz absolvoval v roku 2005 u Miroslava Francla (dlhoročný praktik v oblasti klasických masáží, reiki, Bowenovej masáže na ľuďoch i zvieratách od roku 1998). Dva roky moju prácu zdokonaľoval už priamo v praxi, na konkrétnych problémoch psov. Išlo prevažne o problémy s dyspláziou bedrového kĺbu, riešili sme respiračné problémy a mnohé iné, ktoré psy pomerne často trápia," priblížil Desenský svoje začiatky. Ďalšie kurzy absolvoval v r. 2012 u lektora Jiřího Berana (dlhoročný praktik v oblasti klasických masáží, reflexných terapiách, Bowenovej masáži, učiteľ reiki od roku 1996 a od roku 2000 sa intenzívne venuje BMT), až získal oprávnenie lektora, čím mohla začať s výučbu BMT.

Účastníci semináru sa naučili ovládať základnú techniku - pohyb, kedy terapeut svojimi prstami alebo palcami pohybuje kožou cez sval, úpon alebo šľachu. Ide o spôsob ovplyvňovania napätia svalov a svalových skupín prostredníctvom jemnej manipulácie s vrstvami kože a podkožia. Telo dostane podnety na spracovanie, relaxuje a bezbolestným rozvibrovaním pohybového aparátu sa naštartuje imunitný systém. Techniku skúšali na vlastných i cudzích psíkoch.
Psíkovia si masáž užívali. Veď pozrite si sami, aká atmosféra vládla na seminári a čo všetko sa mohli účastníci naučiť.
Viac fotografií zo semináru nájdete tu
Text i video uverejňuje v zmysle dohody o spolupráci s OZ Pes Sympaťák.
© psisvet.sk